GPS do samochodu – monitoring i lokalizacja

9 lipiec 2018

Lokalizator GPS do samochodu to świetna pomoc w nieznanych terenach. System pokaże Ci konkretne miejsce, wybierze najszybszą drogę, pomoże ominąć korki, a niektóre – uniknąć mandatu! To nie wszystko! Nadajnik GPS do samochodu pozwoli Ci znaleźć go w każdej sytuacji. Sprawdź, jaki GPS do auta wybrać, jak go zamontować i na co zwrócić uwagę przy dobieraniu funkcji.

Nowoczesny monitoring samochodowy to wielki dar techniki. Zwykłe wyznaczenie trasy, czy pokazanie lokalizacji celu nie jest już czymś wyjątkowym, dziś to standard. Nowoczesny lokalizator auta sprawi, że będziesz mógł sprawdzić parametry i historię trasy, czy przeanalizować czas postoju. Aplikacja Brumgo przypomina również o przeglądach i wymianach części pojazdu. Monitoring GPS samochodu prywatnego możesz wykorzystać do własnych celów (podsumowując statystyki swojej trasy lub przypominając o koniecznych naprawach). Z łatwością sprawdzisz też, jak na drodze radzą sobie Twoje dzieci lub inne osoby, którym pożyczyłeś auto. Możliwości są nieograniczone!

Monitoring samochodu ważny w firmie

Lokalizacja samochodu może być bardzo ważna przy prowadzeniu działalności gospodarczej. Nie każdy przedsiębiorca ma czas na to, żeby śledzić na bieżąco trasę swoich towarów. Nadajnik GPS do samochodu rozwiąże ten problem. GPS w samochodzie firmowym to stała kontrola nad pracownikami, towarem i sprzętem. Lokalizator do samochodu sprawi też, że nie będziesz musiał obawiać się złodziei, gdyż z łatwością sprawdzisz miejsce przebywania Twojego auta. Lokalizator GPS do auta to stała kontrola Twojej floty w każdej chwili i w każdym miejscu.

Jaki nadajnik GPS do auta wybrać?

Wybierając lokalizator GPS do auta, nie kieruj się wyłącznie ceną. Lokalizacja samochodu to bardzo ważne zabezpieczenie, więc nie warto na nim oszczędzać. Urządzenie powinno być niewielkie i nie rzucać się w oczy. To kluczowe, bo potencjalny złodziej nie powinien wiedzieć, gdzie się znajduje.

Dobrze byłoby też, żeby bateria sprzętu była pojemna. Najważniejszą cechą lokalizatora powinna być precyzyjność. Lokalizacja GPS samochodu musi być dokładna, jeżeli chcemy szybko go odnaleźć, lub przeanalizować jego trasę.

Lokalizacja samochodu GPS nie kosztuje majątku, ale chcąc być zadowolonym z pracy urządzenia, powinieneś zainwestować w dobry i sprawdzony sprzęt. Ceny takich urządzeń wahają się od 1000 do 1500 zł. Możesz też skorzystać ze smartfona, który świetnie zastąpi standardowy lokalizator.

Montaż GPS w samochodzie – to nie trudne!

Instalacja nadajnika GPS w aucie nie jest trudna. Na początku musisz znaleźć miejsce, które nie rzuca się w oczy i – ewentualnie – jest blisko źródła prądu. Jeżeli znasz się na motoryzacji, to spróbuj wykorzystać niezależne źródło zasilania w Twoim samochodzie, np. akumulator. W innym przypadku możesz „podłączyć się” do gniazda zapalniczki. Sam nadajnik nie powinien być zamknięty w miejscu, w którym ciężko będzie mu złapać zasięg. Częstym miejscem montażu jest spód fotela, lub tylnej kanapy. Możesz też umieścić go przy podłodze auta. Nie polecamy miejsc w bagażniku – zamknięta klapa może powodować utratę zasięgu.

Oczywiście możesz zlecić montaż profesjonalnej firmie lub skorzystać z aplikacji na smartfony. Sposobów i metod na wykorzystanie i działanie lokalizatorów GPS jest mnóstwo. Warto kierować się rozsądkiem i bezpieczeństwem, mając pełną kontrolę nad samochodem. To korzyść dla każdego kierowcy i przedsiębiorcy!