Pierwsze kroki w Brumgo

3 sierpień 2016

Jeżeli chcesz zostać Brumgowym szamanem, albo po prostu chcesz wiedzieć jak korzystać z najważniejszych funkcji Brumgo – to dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię po interfejsie oraz kluczowych ficzerach. No to zaczynamy.

Podgląd – główny panel użytkownika

To pierwsze okno, które zobaczysz po zalogowaniu. Dla wielu będzie to główne miejsce pracy, gdyż umożliwia szybkie zlokalizowanie pojazdów, wyświetlenie ich aktualnego stanu oraz udostępnienie ich pozycji – czyli to co najważniejsze.

 1. Mapa – na mapie znajdują się wszystkie dostępne pojazdy – to te fajne ikonki, które możesz dowolnie dopasować.
 2. Pasek narzędzi – górny pasek narzędzi zapewnia Ci szybki dostęp do najważniejszych widoków tj. Podglądu, Statystyk, Tras, Obserwowane.
 3. Tryb demonstracyjny – to wirtualne pojazdy, które zostały dodane do Twojego konta, aby zademonstrować Ci najważniejsze funkcje aplikacji. Tryb demo można wyłączyć/włączyć w dowolnym momencie.
 4. Moje pojazdy – miejsce w którym znajdują się wszystkie założone przez Ciebie pojazdy. Kliknięcie w obszar panelu pojazdu lub bezpośrednio na ikonkę spowoduje wyświetlenie szczegółów podglądu pojazdu.
 5. Pojazdy bez urządzenia – w tym miejscu wyświetlane są wszystkie obiekty do których nie zostało przyczepione urządzenie.
 6. Notyfikacje, ulubione i ustawienia – ikona dzwonka umożliwia przejście do ostatnich powiadomień, ikona szarfy to lista ulubionych elementów tj. oznaczonych gwiazdką, natomiast ikonka strzałki skierowanej w dół to ustawienia konta.

Zrzut_ekranu_080516_124510_PM

Podgląd pojazdu

Klikniecie w pojazd na panelu lub na ikonkę umożliwia wyświetlenie podglądu pojazdu. To miejsce w którym możliwe jest wyświetlenie aktualnej trasy i statusu pojazdu, udostępnienie pozycji oraz ustawienie alarmu obszaru lub prędkości.

 1. Udostępnienie pozycji i ustawienia – szybkie udostępnienie pozycji i ustawienia pojazdu.
 2. Alarmy – ustawienia alarmów prędkości oraz obszarów.
 3. Aktualna trasa – miejsce rozpoczęcia jazdy i aktualna lokalizacja.
 4. Pokaż trasy pojazdu – przejście do widoku wszystkich tras wybranego pojazdu.
 5. Statystyki – statystyki dla zaznaczonego pojazdu.
 6. Aktualna pozycja i trasa – ikonka przedstawiająca pojazd oraz ślad przedstawiający aktualną trasę.
 7. Szczegółowe statystyki – przejście do widoku wszystkich statystyk wybranego obiektu.

Podgląd pojazdu

Statystyki

Dla wielu będzie to najistotniejsze miejsce w aplikacji Brumgo. Statystyki pozwalają sprawdzić w jaki sposób wykorzystywane są pojazdy, zweryfikować czas pracy kierowców oraz porównać ich styl jazdy z innymi. Kolor wykresów w statystykach jest adekwatny do koloru ikony przedstawiającej pojazd.

 1. Aktualny trend – wartość w czerwonym prostokącie przedstawia aktualny trend analizowanej wartości w stosunku do poprzedniego okresu. Najechanie kursorem myszy na obszar trendu spowoduje wyświetlenie krótkiego objaśnienia wyświetlającego porównywane wartości.
 2. Podsumowanie czasu jazdy – wartość na szarym polu przedstawia sumę dla wybranego okresu czasu.
 3. Wartość średniego dystansu – wskaźnik przedstawiający średni dystans dla wszystkich pojazdów.
 4. Linia przedstawiająca pułap średniego czasu jazdy – wizualizacja przedstawiająca odniesienie danych do średniej wartości.
 5. Maksymalna prędkość – wskaźnik przedstawiający maksymalną prędkość oraz pojazd, który ją uzyskał.
 6. Dzienny czas jazdy – wskaźnik przedstawiający najdłuższy nieprzerwany czas jazdy oraz pojazd, który to uzyskał.
 7. Moduł książki serwisowej – w tym miejscu wizualizowane są zbliżające się zdarzenia książki serwisowej takie jak: ubezpieczenie, serwis, wymiana oleju.

Zrzut_ekranu_080516_031231_PM

Trasy

Przejrzysta prezentacja przejechanych tras przez pojazdy. Trasy, które są najczęściej wybierane oznaczone są intensywnym kolorem granatowym, im mniejsza intensywność, tym mniejsza ilość przejazdów.

 1. Panel wyboru danych tras – służy do zmiany danych tras wyświetlanych na mapie.
 2. Sortowanie tras – w tym miejscu możliwe jest sortowanie wyświetlanych tras wg. czasu i dystansu.
 3. Panel boczny podglądu tras – miejsce przedstawiające: miejsce rozpoczęcia i zakończenia trasy, datę i godzinę, czas jazdy, dystans oraz pojazd. Kliknięcie na panel spowoduje wyświetlenie szczegółowego podglądu trasy. Natomiast zaznaczenie kwadratu umożliwi zbiorowe zaznaczenie i udostępnienie trasy.
 4. Podświetlona trasa – zaznaczenie kursorem trasy spowoduje podświetlenie odpowiadającego jej panelu i na odwrót.
 5. Słupkowy wykres tras – graficzne przedstawienie przejechanego dystansu przez pojazdy dla wybranego zakresu czasu. Zaznaczenie słupka spowoduje wyświetlenie szczegółowej daty oraz sumy dystansu. Kliknięcie słupka spowoduje wyświetlenie tras dla wybranej daty.

Zrzut ekranu Brumgo trasy

Podgląd trasy

To miejsce w którym możliwe jest wyświetlenie szczegółów trasy takich jak: dystans, czas, prędkości na odcinku, przekroczenia prędkości oraz alarmy.

 1. Udostępnienie i dodanie do ulubionych – klikniecie strzałki umożliwia udostępnienie trasy w postaci linku lub wpisu na media społecznościowe. Natomiast kliknięcie gwiazdy umożliwia dodanie trasy do sekcji „Ulubione”.
 2. Dane trasy – szczegółowe dane dotyczące trasy.
 3. Objaśnienie zaznaczonego punktu na trasie – naprowadzenie kursora na dowolny punkt trasy spowoduje wyświetlenie chmurki z dodatkowymi informacjami m.in. prędkość, rodzaj i godzina zdarzenia (jeżeli takowe wystąpiło).
 4. Notatka – każda trasa może zostać opisana krótką notatką. Twoje notatki są widoczne dla użytkowników którym udostępniłeś trasę.
 5. Alarmy – spis wszystkich alarmów, które wystąpiły na trasie. Klikniecie alarmu na panelu spowoduje przeniesienie do odpowiedniego punktu na mapie.
 6. Przerywana linia – linia przedstawiająca trasę zmienia się z ciągłej na kropkowaną w momencie, gdy urządzenie znajduje się w miejscu o niskim pokryciu GPS.
 7. Kolory trasy – trasa zmienia kolor (od zimnego granatu do ognistej czerwieni) w zależności od uzyskanej prędkości przez pojazd.

Wycinek_bez_tytułu_080916_123923_PM

Centrum użytkownika

To z tego miejsca możliwe jest dodanie oraz edytowanie pojazdów. Centrum użytkownika to także dostęp do globalnych statystyk oraz osiągnięć konta.

 1. Pojazdy – znajdują się tutaj wszystkie aktywne pojazdy oraz te, które zostały zarchiwizowane. Kliknięcie na ikonkę pojazdu spowoduje wyświetlenie szczegółów pojazdu.
 2. Osiągnięcia – zbiór wszystkich dostępnych odznak otrzymywanych za wykonywanie prostych zadań.
 3. Statystyki – globalne statystyki twojego konta: aktywne urządzenia, pojazdy w ruchu, ilość pojazdów, dystans i czas jazdy, najdłuższe trasy, największa prędkość.
 4. Przycisk „Dodaj pojazd” – za jego pomocą wywoływane jest okno umożliwiające założenie nowego pojazdu.
 5. Szczegóły pojazdu – pole wyświetlane po kliknięciu ikonki dowolnego pojazdu. Służy do wyświetlenia szczegółów pojazdu oraz jego szybkiej edycji.

Zrzut_ekranu_080816_024017_PM

Dodaj nowy pojazd

Dodanie nowego obiektu odbywa się z poziomu panelu „Centrum użytkownika” – wystarczy kliknąć niebieski przycisk w prawym górnym rogu.

 1. Nazwa i ikona pojazdu – nadaj swoim obiektom unikalną nazwę i ikonę.
 2. Urządzenie – każdy pojazd do prawidłowego działania musi mieć przyczepione urządzenie lub smartfon z włączonym GPSem. Jeżeli chcesz zakupić urządzenie przejdź do naszego sklepu, natomiast jeżeli chcesz wypróbować działanie przez smartfon to przejdź do sklepu i wpisz „Brumgo”.
 3. Aktualny przebieg – wpisanie aktualnego przebiegu gwarantuje uzyskanie prawidłowych powiadomień o eksploatacji pojazdu. Wartość przebiegu będzie zwiększana zgodnie z dystansem zapisanym przez urządzenie.
 4. Wymiana oleju – suwak umożliwiający uruchomienie powiadomienia o wymianie oleju w książce serwisowej Brumgo.
 5. Data ostatniego przeglądu – na podstawie tej daty generowane są przypomnienia o przeglądzie pojazdu.
 6. Data ostatniego ubezpieczenia – na podstawie tej daty generowane są przypomnienia o wygaśnięciu ubezpieczenia.
 7. Napięcie – ustawienie poprawnego napięcia w pojeździe umożliwia wygenerowanie powiadomienia o rozładowaniu akumulatora przez urządzenie podłączone do zasilania.

Zrzut_ekranu_080816_050811_PM

Centrum notyfikacji

W tym miejscu wyświetlane są wszystkie powiadomienia wygenerowane przez Brumgo. Z centrum modyfikacji można też przejść do sekcji „Ulubione” w której znajdują się elementy oznaczone gwiazdą. Klikniecie na szczegóły powiadomienia spowoduje wyświetlenia okienka z pełnym komunikatem oraz dostępnymi akcjami do wykonania.

Zrzut_ekranu_080816_031211_PM

Ustawienia

To tutaj masz możliwość zmienienia ustawień dotyczących Twojego konta.

 1. Informacje osobiste – globalne ustawienia dotyczące konta użytkownika.
 2. Logowanie – zmiana hasła.
 3. Prywatność – ustawienia dotyczące powiadomień generowanych przez system oraz udostępnień.
 4. Urządzenia – szczegółowe dane dotyczące urządzeń oraz subskrypcji.
 5. Obszar uzbrojenia – w tym miejscu można ustawić promień obszaru uzbrojenia pojazdu.
 6. Sklep – dane adresowe, historia zakupów i edycja subskrypcji.

Ustawienia

Obserwowane

Miejsce szczególnie przydatne, gdy współpracujesz z kimś, kto również korzysta z aplikacji Brumgo. W tym miejscu wyświetlane są wszystkie elementy, które zostały udostępnione dla Twojego konta.

Udostępnianie

Brumgo umożliwia udostępnienie linku do poruszającego się pojazdu albo zarejestrowanej trasy. Adresat nie musi instalować aplikacji ani się na niej logować – wystarczy kliknięcie w udostępniony link, który przenosi w okno podglądu. Właściciel aplikacji może określić przez jaki czas pozycja pojazdu zostanie udostępniona.

Udostępnianie pozycji – wygenerowanie unikalnego linku z dostępem do podglądu pozycji pojazdu. Lokalizacja może zostać dodana przez innego użytkownika Brumgo do sekcji „Obserwowane” na jego koncie.

Udostępnianie trasy – wygenerowanie unikalnego linku z dostępem do podglądu trasu. Trasa może zostać dodana przez innego użytkownika Brumgo do sekcji „Obserwowane” na jego koncie.

Udostępnianie urządzenia – udostępnienie urządzenia przez właściciela innemu użytkownikowi. Urządzenie zostaje przeniesione na aplikację użytkownika, któremu je udostępniono – od tego czasu ma możliwość przyczepienia do dowolnego pojazdu. Właściciel oraz okaziciela mogą w dowolnym momencie anulować udostępnienie.

Udostępnianie urządzenia z pojazdem – udostępnienie pojazdu wraz z przyczepionym urządzeniem innemu użytkownikowi Brumgo. Udostępniony pojazd wraz z urządzeniem zostaje przeniesiony na aplikację okaziciela. W momencie udostępnienia można zdefiniować, czy pojazd ma zostać udostępniony z archiwum tras.