Pokaż klientom, że pizza już do nich jedzie!

30 wrzesień 2016

Nikt nie lubi czekać na zamówiony posiłek, gdy dopadł go głód. Jak sprawić, by oczekiwanie na pizzę nie było nieprzyjemnością, a stało się ciekawym doświadczeniem? Brumgo ma na to dobry sposób.

Czekanie na dostawę zamówionego jedzenia przypomina czasem horror. Każda minuta wydłuża się do granic możliwości. Złośliwa wyobraźnia podsuwa zniewalający zapach upragnionego dania, z każdą chwilą coraz trudniej usiedzieć w miejscu. Ssący żołądek nie pozwala skupić się na niczym innym, poza rozbrzmiewającym w głowie pytaniem: kiedy ją w końcu przywiozą?!

Wszystko dlatego, że klienci są mało zapobiegliwi i zamawiają jedzenie zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy już zgłodnieli. Gdy słyszą, że na upragnioną pizzę muszą czekać prawie godzinę, mrukliwie godzą się na te warunki. Później spędzają kilkadziesiąt minut na narzekaniu na to, jak długo trwa dostawa. Z pomocą przychodzi tu Brumgo, dzięki któremu możesz uprzyjemnić klientom oczekiwanie na pizzę.

Śledzenie dostawy w czasie rzeczywistym

Dzięki naszej aplikacji dasz klientom możliwość śledzenia drogi, jaką pokonuje dostawca pizzy, by dotrzeć do ich drzwi. W ten sposób zaspokoisz ciekawość oraz złagodzisz niepokój i niezadowolenie związane z oczekiwaniem na zamówione jedzenie.

Jak to dokładnie działa? W momencie wyjazdu dostawcy wysyłasz do klienta link, który otwiera w aplikacji aktualizowaną w czasie rzeczywistym mapę. Pojazd monitorowany jest przez Brumgo za pośrednictwem GPS w telefonie lub tablecie kierowcy. Zamawiający widzi dokładnie, jaką trasę przemierza dostawca i rozumie, dlaczego oczekiwanie na pizzę tyle trwa. Ma także pewność, że jego jedzenie jest już gotowe, a problemem zmuszającym go do oczekiwania jest odległość niezbędna do pokonania przez dostawcę, a nie opieszałość pracowników pizzerii.

Twórz niezwykłe doświadczenia

Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Czas oczekiwania na dostawę wiąże się z niepewnością i brakiem kontroli. Klient znajduje się w poznawczym zawieszeniu – wie tylko tyle, że jest głodny i musi czekać. Nie ma pojęcia, co dzieje się z jego zamówieniem. A w brzuchu burczy. Czy jego pizza jest już gotowa? Czy dostawca właśnie zatrzymuje się pod domem? A może nikt jeszcze nie zajął się jego zamówieniem? Nie ukrywajmy – głodny człowiek to niezadowolony człowiek. My pomożemy Ci zamienić to negatywne uczucie na ciekawe doświadczenie.

Dobre customer experience zapewnia ciągłość procesu bez takich „dziur poznawczych”. Dzięki Brumgo przywracasz klientom kontrolę nad sytuacją. Mogą śledzić postęp dostawy i nie są pozostawieni sami sobie, cały proces realizacji zamówienia staje się bardziej satysfakcjonujący i wywołuje pozytywne emocje. Śledzenie w czasie rzeczywistym może być także pewną formą zabawy – szczególnie, jeśli ktoś zamawia pizzę ze znajomymi lub kolegami z pracy. Można robić zakłady o to, jaką drogę wybierze kierowca i ile zajmie mu dotarcie do celu. :)

Nie dawaj klientom powodów do niezadowolenia. Już dziś wypróbuj Brumgo i dostarczaj niezwykłe doświadczenia!