Śledzenie samochodu GPS

9 lipiec 2018

Global Positioning System jest technologią, która w znaczny sposób ułatwiła ludziom życie i mowa tu nie tylko o tradycyjnym zastosowaniu systemu do wyznaczania trasy dojazdu czy ustalania swojej pozycji, do czego najczęściej wykorzystywany jest GPS. Śledzenie samochodu to kolejny z niezwykle popularnych sposobów jego wykorzystania. Dawniej, gdy trzeba było dowiedzieć się, gdzie w danej chwili ktoś się znajduje lub w jakim kierunku się udaje, właściwie nie można było tracić go z oczu. Niestety, stały kontakt wzrokowy ze śledzonym pojazdem każdorazowo maksymalizował ryzyko wykrycia. Śledzenie samochodu przez GPS to zdecydowanie łatwiejszy ze sposobów kontrolowania jego położenia. I przydaje się nawet jeśli na co dzień nie pracujesz w służbach specjalnych czy w sektorze detektywistycznym.

Śledzenie pojazdów – kiedy się przydaje?

Najoczywistsze z zastosowań GPS – śledzenie samochodu – przydatne jest chociażby w momencie prowadzenia własnej działalności gospodarczej z rozbudowaną flotą pojazdów. W taki sposób najłatwiej dowiedzieć się, gdzie i ile czasu spędzają kierowcy, jakie wybierają trasy czy jakim stylem jazdy charakteryzują się w pracy. Co więcej, w Brumgo możesz wprowadzić wszystkie informacje o posiadanych samochodach i liczyć na to, że aplikacja sama przypomni o konieczności wymiany oleju czy podjechania na przegląd techniczny. Kolejną możliwością jest udostępnianie klientom podglądu w czasie rzeczywistym na samochód przewożący zamówiony przez nich towar – w takiej sytuacji śledzenie samochodu odbywa się w całości przez stronę www i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji na komputerze.

Śledzenie samochodów przydaje się także w sektorze logistycznym, dzięki czemu spedytorzy mają natychmiastowy dostęp do informacji o położeniu poszczególnych pojazdów i mogą optymalnie dobierać potencjalnych kandydatów do poszczególnych zleceń. To jeszcze nie wszystkie branże, w których GPS może być przydatny do śledzenia pojazdów. Od przedsiębiorstw taksówkarskich, firm transportowych, wypożyczalni samochodów, przez rolnictwo aż do firm handlowo-usługowych – GPS i śledzenie samochodu może przydać się w każdej z nich.

Ale system ustalania pozycji może przydać się także do zastosowań niekomercyjnych. Rodzice z całą pewnością odczuwają strach o własne pociechy, gdy te zaczynają już samodzielnie poruszać się samochodami po drogach publicznych. Dzięki GPS możliwe jest bezpieczne śledzenie córki czy syna bez konieczności ruszania się z domu lub pracy, choćby przez aplikację w telefonie. W ten sposób możliwe jest dyskretne śledzenie samochodu czy innych pojazdów – osoba poruszająca się samochodem z zainstalowanym nadajnikiem GPS nie ma o tym pojęcia, natomiast właściciel auta może w każdym momencie sprawdzić jego położenie czy przebytą trasę. Bezpiecznie śledzenie córki czy syna jest więc bardzo wygodną opcją dla rodziców wyznających „zasadę ograniczonego zaufania”, a także dla wszystkich martwiących się nie tylko o swoje pociechy, ale również o swoje pojazdy.